top of page
  • Writer's pictureKader Sevinc

Euractiv: Brüksel’de CHP’yi suçlayan Şahin Alpay protesto edildi.

Euractiv: Brüksel’de CHP’yi suçlayan Şahin Alpay protesto edildi.

Konuşmacılardan Zaman Gazetesi köşe yazarı Şahin Alpay konferans boyunca Kemalizm’i ve CHP’yi suçlayan ifadeler kullanınca toplantıyı izleyen CHP AB Temsilcisi Kader Sevinç söz alıp sert tepki gösterdi.

Euractiv: Alpay, AB süreci ilerlemiyor deyince;

Anamuhalefet yüzünden AB süreci ilerlemiyor deyince Şahin Alpay toplantının sonunda “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidarında Türkiye’de çok iyi gelişmeler olmuştur. Demokrasi ileriye gitmiş ve hiç konuşulamayan konular konuşulur olmuştur.

Türkiye’deki anti-demokrat, kemalist güçler hep ilerlemeye karşı oldular. Kemalizm demokrasi ile uyumsuzdur. AB’deki Türkiye karşıtlarının refomlar üzerindeki etkisi kadar yargıda, orduda anti-demokrat kesimler yüzünden hükümet reformları yapamıyor. Mesela muhalefet, ana muhalefet partisi karşı…” diyince CHP AB Temsilcisi Kader Sevinç söz alarak: “Sayın Alpay, ben CHP’nin AB Temsilcisiyim. Sizi protesto ediyorum. Bunu yapamazsınız, buradaki dinleyicileri yanlış bilgilendiremezsiniz. Bu etik değil. CHP AB sürecini ve reformları desteklemektedir. Atatürk ile ilgili sözleriniz yakışıksız. Bu yaptığınız propagandadır.”

0 views

コメント


bottom of page