top of page
  • Writer's pictureKader Sevinc

CHP Brüksel Temsilcisi Kader Sevinç, Kılıçdaroğlu’na AB brifingi verdi

CHP Brüksel Temsilcisi Kader Sevinç, Kılıçdaroğlu’na AB brifingi verdi.

CHP Brüksel temsilcisi Kader Sevinç ile görüştü.

CHP’nin yoğun kurultay süreci içinde yeni genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Brüksel Temsilc isi Kader Sevinç’i kabul etti. Sevinç, yeni başkana CHP’nin Brüksel’de AB kurumları içindeki çalışmalarını aktardı.

CHP’nin yeni genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurultay süreci ve sonrasının yoğun temposu arasında AB işine de el attı.

Kılıçdaroğlu, kurultay için Ankara gelen CHP Brüksel temsilcisi Kader Sevinç ile görüştü.

Kader Sevinç, son iki yıldır Brüksel’de bir süre önce açılan CHP’nin AB Temsilciliğini yürütüyor.

Sevinç ayrıca CHP Genel Başkanı’nı temsilen Avrupa Sosyalist Partisi Yönetim Kurulu toplantılarına katılıyor.

Kılıçdaroğlu, Ankara’da bulunan CHP’nin AB Temsilcisi Kader Sevinc’i cagirdi ve AB’deki son durum ile ilgili brifing aldi.

Kılıçdaroglu AB Temsilcisi Sevinc’e CHP’nin AB ataginin artarak surecegini belirtti ve ” Turkiye’deki gelismelerin hem AB kurumlari hem de baskentlerde daha doğru bicimde anlasilmasi icin calismaliyiz” dedi.

Yeni başkan “Bruksel’deki calismalari cok onemsiyorum, size gereken her turlu destegi verecegiz. Ben de Genel Baskan olarak aktif olarak takip edecegim” dedi.

Kılıçdaroğlu; kurultay konuşmasında Türkiye’nin AB tarafından sürekli oyalanmasını eleştirmiş ve iktidara geldikleri zaman AB’den net bir üyelik tarihi isteyeceklerini, eğer bu verilmezse görüşmeleri keseceklerini söylemişti.

Kılıçdaroğlu , ayrıca “AB tek alternatifimiz değil” diyerek, Rusya, Çin ve Hindistan’daki gelişme potansiyeline de dikkat çekmişti.

0 views

Commentaires


bottom of page