top of page
  • Writer's pictureKader Sevinc

CHP 98 Yaşında !


Büyük Atatürk,

Sayın Genel Başkanım,


İki büyük eserinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir ferdi olmaktan ve yeni nesil bir Türk kadını olarak senin işaret ettiğin yön ve hedef doğrultusunda CHP'yi uluslararası alanda temsil etmekten onurluyum.


Senin için, ülkede verilen mücadele kadar, onu ve başarılarımızı cihana anlatmanın ve CHP'nin uluslararası gelişmeleri yakından izlenmesinin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve o sorumluluk duygusu ile bu görevi yerine getiriyorum.


Kuşku yok ki bu yolda türlü zorluklar aşmak, eserlerini korumak, ileriye ve daima ileriye taşımak için içeride ve dışarıda büyük engellere karşı mücadele etmek zorunluluğu içinde olduk ve olmaktayız. Senin ve arkadaşlarının kuruluş ve kurtuluş için mücadeleniz bu zorlu anlardaki en büyük dayanağımız ve ilham kaynağımızdır.


Hem Cumhuriyetimizin hem de Cumhuriyet Halk Partisi'nin 98. kuruluş yıldönümünü idrak ettiğimiz bu yıl bizi, Türkiye'nin kaderini belirleyecek bir dönüm noktasına, 100. yılımıza doğru bizi bir adım daha yaklaştırmaktadır.


Bu dönüm noktasının Türkiyemizin ikinci yüzyılında tam bir batılı demokrasi olması, "Türkiye" dendiğinde ülkede ve dünyada insanların zihninde tek bir ifadenin, "Mutlu insanlar ülkesi"nin yankılanması için mücadelemizi azimle ve kararlılıkla sürdürmekteyiz.


Türkiye Cumhuriyeti'nin kaderindeki yegâne seçenek ileriye ve daima ileriye gitmektir.


Aziz Atatürk,


Genç bir Türk kadını olarak bize bıraktığın eserler için minnet ve şükran içinde senin, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşundaki yol arkadaşlarının aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.


Kader Sevinç


CHP Avrupa Birliği Temsilcisi


Brüksel


Videoyu izle :


8 views

Comentarios


bottom of page