top of page
  • Writer's pictureKader Sevinc

Brüksel’de Türkiye’de kadın merkezli temaslar


Kader Sevinç

CHP Genel Başkan Yardımcısı Melda Onur Brüksel’de CHP AB Temsilcisi, Avrupa Sosyalist Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Kader Sevinç ile birlikte 8-10 Aralık 2010 tarihleri arasında KAGIDER Brüksel Temsilciliği tarafından düzenlenen NATO programına katildi ve AB yetkilileri ile temaslarda bulundu. Türkiye’den programa kadın hakları örgütlerinden ve iş dünyasından temsilciler katildi.

Türkiye’de kadın hakları, cinsiyet eşitsizliğinin ana gündem maddesi olduğu programda Türkiye’nin AB üyelik sureci ve demokratikleşmeye ilişkin pek çok konu ele alindi.

CHP’nin gündemdeki alanlara ilişkin yaklaşımlarının aktarıldığı toplantılarda Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oemen-Ruijten, Avrupa Komisyonu Türkiye Masası Sefi Jean-Christophe Flori, Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Diana Wallis, Avrupa Parlamenteri Emine Bozkurt basta olmak üzere pek çok önde gelen yetkili ile görüşüldü.

Görüşmelerde CHP’nin kadın haklarına verdiği önemin altını çizen Genel Başkan Yardımcısı Melda Onur, CHP AB Temsilciligi’ne de ziyarette bulundu.

0 views

コメント


bottom of page